Ümraniye Lazer Epilasyon

Ümraniye Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen kılların lazer teknolojisi kullanılarak, kalıcı olarak uzaklaştırılma işlemidir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan Alexandrite lazer sistemi ile daha az enerji uygulanarak ciltte hasar oluşturmadan ve daha etkili şekilde lazer epilasyon yapılması amaçlanmaktadır. Kılların kalınlığı ve yoğunluğu her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir ve tedavi süresi kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir. Yapılan işlemler hekimler ve estetisyenler eşliğinde kişiye özel uygulanmalıdır. Lazer epilasyonun etkileri kişilerin cilt tiplerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Lazer işlemleri Öncesi Ne Yapılmalı?

Lazer işlemlerine başlayabilmek için o bölgedeki tüyleri bir süre kökten almadan beklemek gerekir. Bu süre içerisinde uzayan tüyleri kesilebilir ya da tüy dökücü krem kullanılabilir İşleme başlamak için tüylerin uzun olmaları gerekmez, köklerin tüy çıkarmış olması yeterlidir

Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Lazar epilasyonda kalıcı ve sağlıklı elde edilebilmesi için önem gösterilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Öncelikle lazer epilasyonu yaplacak cihazın ten yapınıza uygun olması gereklidir. Bunun için de bakılacak koşullar:Kullanılan cihazın türü,Ten özellikleriniz,Uygulamanın etkinliği Lazer epilasyonun temel prensibi istenmeyen tüylerinizin lazer ışığı ile yok edilmesidir. Tabi ki bu operasyonun kalıcı ve sağlıklı olabilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. İlk dikkat edilmesi gereken ten yapınıza uygun epilasyon cihazının operasyonda kullanılması olmasıdır. Bunun sebebi her lazer epilasyon cihazının her tende sağlıklı sonuç vermemesidir. Dolayısıyla öncelikle ten özellikleriniz saptanmalı ve bu özelliklere göre uygun cihaz seçilmelidir.Teninizin açık olması, koyu olması ve başkaca ten özelliklerine bağlı olarak uygun lazer epilasyon cihazları kullanmak ancak bu konuda uzman olan hekimlerin yapabileceği bir şeydir. Dolayısıyla, rasgele bir yerde epilasyon yaptırmak yerine konusunda deneyimli bir doktora başvurmanız önerilmektedir.Hormonal nedenli tüylenme vakalarında yeniden bir hormonal düzensizlik meydana gelecek olursa yeniden tüylenme artışı görülmesi mümkündür. Ancak, gelişmiş yüksek güçteki lazerlerle etkin dozlarda yapılan bilinçli tedavilerde bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin yeniden başlaması olası görünmediği belirtilmektedir.Bazen, lazer epilasyon işlemleri bittikten bir yıl sonra işlem yapılan bölgede tüyler çıktığı görülebilir. Dolayısıyla belli bir seansın sonuncu seans olup olmadığını anlayabilmek için sonuncu işlemden sonra 1 yıl beklemek gerekebilir. Bir yıl sonra tüy çıkması halinde ise bu, sonucun kalıcı olmadığına değil, tedavinin henüz bitmemiş olduğuna işaret edebilir.

Lazer Epilasyon Tüylere Nasıl Etki Eder?

İşlemden sonraki birkaç gün içinde tüyler yüzeye çıkmaya başlar ve dökülür. Tüylerin yüzeye çıkması yeniden büyüme olmayıp, köklerin içindeki tüylerin dökülmeleri için gereken bir süreçtir. Dökülmenin tamamlanması 1-2 hafta içerisinde gerçekleşir. Kılların yeniden çıkması 4-6 haftayı bulmaktadır. Yeni tüyler çıkması yeni bir seans gerektiği anlamına gelmektedir.

Lazer Epilasyon Erkeklere De Uygulanabilir Mi?

Lazer epilasyon kadınlara uygulanabildiği gibi erkeklerde var olan kıl ya da tüylerin de yok edilmesinde kullanılabilmektedir. Birçok kişi lazer epilasyon erkeklere de uygulanabilir mi? sorusuna yanıt aramakta ve klinikler tarafından yapılan uygulamalar bu soruya geniş kapsamlı bir şekilde cevap sunmaktadır.

Lazer Epilasyon Uygulamasından Sonra Leke veya İz Kalır Mı?

Lazer epilasyon uygulamasından önce cilt rengi ve kıl yapısı doğru saptanmış kişilerde etkin ve güvenli doz seçimi yapıldığında herhangi bir leke veya yanık riski yoktur.
Fakat uygulama sonrasında 5-10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklıklar oluşabilir. Bu geçici bir durumdur. Soğutma sistemi olmayan lazerlerde ciltte yanık, leke ve iz kalma riski her zaman mevcuttur.
Dinamik soğutma sistemi cildin ısınmasına fırsat vermediği için yanık riskini ortadan kaldırmaktadır. Merkezimizde Lazer epilasyon uygulamalarımızda dinamik soğutma sistemi kullanmaktayız.

Ümraniye Lazer Epilasyon