Alexandrite Sistem

Alexandrite Sistem

Kılın bir uç kısmı, bir gövdesi, bir kök kısmı bulunur.  Kökün son kısmı şişkince olup soğancık ismini alır. Soğancığın alt kısmı oyuk olup buradan kılı besleyen damarlar girerek yumak teşkil eder. Kıl kökünün etrafını cilt tabakaları sarar ki bu kısma da folikül denir.  İnsan vücudunda yer alan kılların oluşum süreçleri üç evre izlemektedir.
”Anagen” evresi kılın  aktif dönemidir ve bu evrede yapılan lazer uygulaması kıl kökünün bir daha kıl üretmeyecek şekilde hasarlanmasını sağlar. Ancak bu uygulama esnasında aktif olmayan (“Katagen” ve “Telogen”) evresindeki kıllar uygulamadan etkilenmezler. Gerçek anlamda lazer epilasyonun çalışma yöntemi, istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve yok edilmesi prensibine dayanır. 1990 senesinde uygulanmaya başlamıştır ama son senelerde özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte hem fiyatları ucuzlamıştır, hem de daha acısız, ağrısız bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için kullandığınız epilasyon aletlerinden, tıraş olmaktan, cımbızla uğraşmaktan veya ağda acısını çekmekten sıkıldıysanız, lazer epilasyon sizin için denemeniz gereken bir çözüm olabilir. Lazer epilasyon, ülkemizde sıklıkla başvurulan ve başarıyla gerçekleştirilen tedavi yöntemlerinden biridir. Lazer epilasyon çeşitleri tercihlerinize ve kişisel özelliklerine göre farklılık göstermektedir bunlara örnek olarak:
Alexandrite lazer sistemi dalga boyunun kısa olması nedeniyle melanin'e duyarlılığı fazla olan bir sistemdir.En uygun hasta profili cilt tipi açık ten ve koyu renk kıldır. Kullanımı esmer tenlerde daha kısıtlıdır bu nedenle alexandrite lazerin koyu tenlilerde kullanımı önerilmemektedir.Alexandrite lazer epilasyon sistemi hasta uyumludur. Uygulama öncesi kılların tıraşlanma ihtiyacı yoktur. Diğer lazer sistemlerine göre daha az ağrılıdır. Bu sistem ile uygulama yapıldığında kıllar uygulama sonrası bölgeden temizlenir. Alexandrite sistemi koltuk altı, bacak, bikini bölgesi ve genital bölgede başarı oranı yüksek bir sistemdir. Hava soğutma sistemi sayesinde; epilasyon işlemi yapılırken ciltte oluşabilecek lekelenme ve yanma gibi etkileri minimize eder.
 
 
Alexandrite Sistem