Batık kıllara lazer epilasyon yapılır mı?

Batık kıllara lazer epilasyon yapılır mı?

ALEXANDRİTE LAZER

Lazer Epilasyon Nedir?

Tüm dünyada milyonlarca insan, istenmeyen tüylerden kurtulmak için para ve zaman harcamaktadır. Geleneksel yöntemler, traşlama, ağda, kıl dökücü, kimyasal maddelerin kullanılması, elektroliz yöntemi olsa da kısa süreli etkili oldukları için bunlardan hiçbiri ideal değildir. Aynı zamanda bunlar bıktırıcı olabilmektedir. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için yeni yöntem arayışları, lazer teknolojisinin buluşuyla yeni bir yön kazanmıştır.

 

Kimlere lazer uygulanmaz?

•    Bronz ciltlere uygulanmaz, Hormon tedavisi görenlerde seans sayısı artmaktadır tetrasiklin gibi ışığa karşı duyarlığı arttıran ilaç kullananda dikkatli olunmalıdır.Bu leke riskini arttrır.
•    Reacutte kullananlar 1 ay kadar önce bu ilacı kesmiş olsalar daha güvenilir olur İlaç kesilmemişse uygulayıcının enerji seçiminde çok dikkatli olması gerekir.
•    Işığa duyarlığın arttığı ( kollegenaz ) gibi hastalıklarda lazer uygulanmaz
•    Aktif uçuk, siğil olan bölgelerle lazer uygulanmaz ( lazer buralarda hastalığın yayılmasına neden olabilir )
•    Yara ,nedbe varsa lazer uygulanmaz.
•    Ben (nevüs) üzerine lazer atışı yapılmaz.
Lazer sonrası nelere dikkat edilmeli ,
•    Mutlaka güneş koruyucu sürülmeli
•    Kese, peeling gibi tahriş edici işlemler yapılmamalı
•    Nemlendirici sürmeli
•    Seans aralarında kıl köklerine dokunulmamalıdır. Çok rahatsız eden bir durum olursa makas ile kıl kısaltabilirler.
•    Seanslara düzenli olarak gelmeli

Yan etkileri

Nadir olarak görülebilen yan etkileri şunlardır;
•    Kızarıklık olabilir genelde 1-2 s. sürer geçer nadiren birkaç gün sürebilir krem tedavisi, soğuk kompres, iyi gelir
•    Ödem olabilir, MAKSİMUM 2 günde geçer
•    Sivilcelenme (folikülit) olabilir. 1-2 ayda max 6 ayda düzelir.

Sonuç olarak;

Dermatolog gözetiminde, FDA onaylı soğutmalı lazer teknolojisi ile güvenle 6 yıldır hastalarımıza hizmet vermekteyken artık Nd yag lazeri de bünyemize katmış bulunmaktayız..Başarımızı, hastalarımızın memnuniyeti ile gözlemlemekteyiz.

 

Lazer epilasyon ağrılı / acılı bir tedavi midir?

Lazer epilasyon sırasında lazer atışları yapılırken toplu iğne ucu batması gibi bir acı hissedilir. Acıdan ziyade ciltte hafif bir yanma olur. Tedavi esnasında cilde soğuk hava verilerek yanma hissi ortadan kaldırılır. Tedavi sonrası ciltte oluşan tahriş ve yanma hissi anestezik kremler yardımıyla giderilir. Gün içerisinde etkiler giderek azalacak ve normal seyrine girecektir.

Lazer epilasyonun her hangi bir yan etkisi var mı?

Lazer epilasyonun geçici bir süre için ciltte tahriş ve yanma dışında her hangi bir yan etkisi yoktur.

Bikini ve genital bölgelere yapılan lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi? Kısırlığa yol açar mı?

Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar ancak cilt yüzeyinin yaklaşık 1 mm altında bulunan kıl köklerine kadar ulaşabiliyor, daha derine ve iç organlara ulaşamıyor. Lazer cihazı, ışını deriye sadece kıl köklerinin etkileneceği, kılı çevreleyen diğer yapılara zarar gelmeyecek kadar kısa bir süre boyunca veriyor. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar radyolojik görüntüleme yöntemlerinde kullanılan X ışınlarından farklı olup, noniyonize karakterdedir. Bundan dolayı lazer epilasyonun kısırlık yapması mümkün değil ve kısırlık yaptığına dair bilimsel bir veri de bulunmuyor.

Yazın lazer epilasyon yapılır mı?

İdeal olanı kış ve bahar ayları olmakla birlikte yazın da lazer epilasyon yaptırılabilir. Tedaviye başlandıktan sonra yaz aylarına girildiğinde tedaviye ara vermek doğru değildir. Yalnız güneş ışınlarından olabildiğince kaçınılmalıdır ve mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Batık kıllara lazer epilasyon yapılır mı?

Aslında batık kıllar için lazer epilasyon en ideal çözümdür dersek daha doğru olur. Lazer epilasyonun, acısız / ağrısız oluşu ve kolay uygulanabilirliğinden dolayı cerrahi yöntemlere gerek kalmaz. Tedaviden anında sonuç alınır. Tedaviden sonra ciltte pürüzsüz bir görüntü elde edilir.

Lazer epilasyon kalıcı bir yöntem midir? Sonrasında kılların tekrar çıkma ihtimali varmı?

Lazer epilasyon kalıcı bir yöntemdir. Fakat vücuttaki hormonal dengenin bozulması yeni kıl oluşumuna sebep olabilir.

Batık kıllara lazer epilasyon yapılır mı?