Epilasyon

LAZER EPİLASYON
 
İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu lazer epilasyon'dur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.
 
LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE YAPILMAKTADIR?
 
Yüz, ense, boyun, göğüs, sırt, koltuk altı, bacak, kalça, kollar, bikini bölgesine uygulanmaktadır.
 
LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ HANGİ CİLTLER İÇİN UYGUNDUR?
 
Çok koyu cilt rengi olan kişiler için lazer doğru bir yöntem değildir. Bunun sebebi koyu ciltlerin, lazer enerjisini absorbe etmesi ve sonucunda ortaya çıkabilecek yan etkilerin artmasından kaynaklanmalıdır. Teknoloji gün geçtikçe gelişse de, koyu tenli kişiler, açık tenlilere göre daha fazla lazer epilasyon seansına katılmak zorunda kalmaktadırlar. Çok açık renkli tüylere sahip kişilerde de tüylerdeki melanin eksikliği sebebi ile lazer epilasyon tam etki vermeyebilir. Lazer epilasyon için en uygun kişiler, açık tenli ve koyu renk tüylü kişilerdir.
 
LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANAMAZ?
 
Sarı tüyleri olan kişilerde
Aşırı bronzlaşmış güneş veya solaryum ışınına maruz kalmış kişilerde 
Hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon eğilimi olan kişilerde tetracycline veya retinoidler gibi ışığa karşı hassasiyeti olup ilaç kullanan kişilerde 
Cilt hastalığına sahip olan kişilerde 
Kanser hastası olan kişilerde
Hamile olan kişilerde lazer epilasyon yapılamaz.
 
LAZER EPİLASYON KİMLER İÇİN UYGUNDUR?
 
12 yaşını tamamlamış tüyleri sarı olmayan ve lazer epilasyon yapılmasına herhangi bir engel teşkil etmeyen tüm kişilere lazer epilasyon yapılmaktadır.
 
LAZER EPİLASYON SIRASINDA ACI HİSSEDİLİR Mİ?
 
Lazer epilasyon uygulanan bölgede hafif ağrı acı duyulabilir fakat gelişen teknolojiler sayesinde aşırı bir acı ya da ağrı duyulması söz konusu bile değildir.
 
LAZER EPİLASYON SONRASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?
 
Lazer epilasyon sonrasında en az 1 hafta güneşe maruz kalınmamalıdır.
Yüz bölgesine işlem yapıldıysa mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucular kullanılmalıdır. Lazer epilasyon sonrasındaki ilk 3 gün kese, peeling gibi cildi tahriş edici işlemler yapılmamalıdır. Lazer epilasyon sonrasında oluşan kızarıklıklarda uzmanın tavsiye ettiği kremler sürülerek cilt rahatlatılabilir.
 
LAZER EPİLASYONDA KAÇ SEANS GÖRÜLMEKTEDİR?
 
Bölgeden bölgeye değişmekle birlikte yüz bölgesinde seans aralıkları 8-12 vücut bölgesinde ise 5-8 arasıdır.
 
Epilasyon