Lazer epilasyon Avantajları Nelerdir ?

Lazer epilasyon Avantajları Nelerdir ?

Lazer Epilasyon Nedir? 

 Lazer epilasyon; istenmeyen tüylerin ortadan kaldırılması amacıyla uygulanan tıbbi prosedür olarak tanımlanabilir. Lazer epilasyon sırasında lazer ışınları deriden geçerek kıl foliküllerine ulaşır ve bu kıl foliküllerinde yapısal değişim yaratarak kılların tekrar çıkmasını engeller. 

 

Lazer Epilasyon Avantajları Nelerdir?

 

 • Hastaların çoğunda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar
  Tekniğine uygun yapılırsa güvenilir bir yöntemdir.
 • Bacak, sırt gibi geniş alanlarda uygulama olanağı sağlar.
  Göreceli olarak daha az ağrılı bir yöntemdir, hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar.
 • Hızlı bir yöntemdir 4-5 saatte vücuttaki tüm tüyler temizlenebilir.
 • Cilt üzerine toksik yada allerjik bir yan etkisi yoktur, cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz,kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir kanıt yoktur .
 • Batık kılların ve kıl dönmelerinin en önemli tedavi yöntemidir.
 • Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

 

 • Lazer epilasyon güvenli midir?

 

 • Tıbbın önemli teknolojik buluşlarından olan lazer son 30-40 yıldır gelişerek bir çok alanda (göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar) güvenle kullanılmaktadır. Bu kullanım alanlarından bir yenisi de lazer epilasyondur. Doğru vakada doğru doz seçilerek güvenli kullanım sağlanır. Lazerin epilasyon amaçlı kullanımında kanserojen etki yoktur, kimyasal bir madde veya radyasyon etkisi olmaz. Merkezimizde kullanılan FDA (Amerikan gıda ve ilaç dairesi) onaylı cihazlar ABD ‘den İngiltere’ye, Avustralya’ya kadar birçok gelişmiş ülkede kullanılmaktadır. Lazerin ürettiği enerji belirli bir dalga boyunda ışıktan oluşmaktadır. Cilde zarar vermeden geçerek kıl köküne ulaşan bu ışık, vücutta herhangi bir artık bırakmaz. Örneğin röntgen ışınları vücutta radyasyon artığı bırakmaktadır ve belirli bir zaman içerisinde çok alınırsa risk doğurabilir. Ancak lazer ışığının vücutta bıraktığı herhangi bir artık yoktur ve dolayısıyla güvenlidir; herhangi bir kanserojen etkisi yoktur. Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkisi, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

 

 • LAZER EPİLASYON ACI VERİR Mİ?

 

 • Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak amaçlı uygulanan lazer epilasyon işlemi aşırı bir acı hissi uyandıran bir uygulama değildir. Ama acı hissinin derecesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Daha açıklayıcı olabilmek adına hissedilin acıyı şöyle tarif edebiliriz. Lazer epilasyon uygulaması sırasında uygulanan bölgeye milisaniyelik lazer atışları yapılmaktadır. Bu atışlar sırasında kişinin hissedeceği şey o bölgeye bir paket lastiği çarpma hissine benzer bir his olacaktır ya da bundan daha hafif bir his olacaktır. Yalnız bayanların en hassas bölgesi olan genital bölgede bu acı biraz daha fazla olabilir.
 • Eğer kişinin cildi çok hassas ise ya da ağrı eşiği çok düşük ise lazer epilasyon sırasında ağrıyı azaltıcı bazı kremler kullanılmaktadır. Bu sayede daha konforlu bir lazer epilasyon işlemi yapmak mümkündür. Ama genel olarak baktığımızda özellikle hassas bölgelere uygulanan lazer epilasyon iğneli epilasyon ya da ağda gibi yöntemlerine göre çok daha az acı hissi vermektedir. Hatta sürekli gelişme gösteren bir sektör olduğu için günden güne lazer epilasyon cihazları daha da gelişmekte ve  daha az ağrılı uygulama yapabilmektedir.

 

 

Lazer epilasyon Avantajları Nelerdir ?