Lazer Epilasyon Genel Bilgi

Lazer Epilasyon Genel Bilgi

İnsan vücudunda yer alan kılların oluşum süreçleri üç evre izlemektedir.”Anagen” evresi kılın  aktif dönemidir ve bu evrede yapılan lazer uygulaması kıl kökünün bir daha kıl üretmeyecek şekilde hasarlandırılmasını sağlar. Ancak bu uygulama esnasında aktif olmayan (“Katagen” ve “Telogen”) evresindeki kıllar uygulamadan etkilenmezler. 
 
Uygulama yapılan bölgedeki tüm kılların işlenebilmesi için “Anagen” evresinin yakalanması gerekir. Dolayısıyla birkaç seans sonra istenen sonuç elde edilebilir. Seans sayısı kişiden kişiye; kişinin kıl rengi, kıl kalınlığı, ten rengi ve hormonal  durumuna bağlı olarak bölgeden bölgeye değişebilir.
 
Polikliniğimiz, tüm gelişmiş ülkelerde güvenle kullanılan Alexandrite ve Nd YAG Lazer sistemleri ile donatılmış cihazlarını ayrı ayrı veya aynı seans içinde çoklu uygulamalarda kullanmaktadır.
 
Bu çeşitlilik ve çoklu uygulamalar tedavide bir çok avantajlar sağlamaktadır; 
– Hem açık ten, hem koyu ve bronz tenlerde başarılı sonuçlar alınabilmektedir.
– Böylece yaz ve kış mevsimlerinde lazer epilasyon yaptırmak mümkün olmaktadır.
– Farklı dalga boyları ile işlem yapabilme özelliği tedavinin daha kısa sürede sonuçlanmasını sağlamaktadır.
 
Lazer Epilasyon yaptırmak isteyen hastalarımız öncelikle doktorumuz tarafından muayane edilir.Daha sonra kişinin kıl yapısı ve kıllanma özelliklerine göre gerekirse hormon profiline bakılır.Kişiye özel uygun olan lazer protokolü belirlenir.
 
Lazer,  iyonize olmamış bir enerji olup kıl hücresinde mutasyona neden olmaz. Bu nedenle sağlık açısından bir zarar söz konusu değildir.
Lazer Epilasyon Genel Bilgi