Lazer Epilasyon Hakkında Bilgi

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgi

LAZER EPİLASYON 
İstenmeyen tüylerden kurtulabilmek için traş olmaktan, cımbızdan, ağdanın verdiği acıdan ve epilasyon aletlerinden sıkıldıysanız lazer epilasyon sizin için mükemmel bir kurtarıcı olacaktır. Ülkemizde sık sık başvurulan ve başarıyla sonuçlanan tedavi yöntemlerinden birisi lazer epilasyondur. Lazer epilasyonunda istenmeyen tüylerin kökleri lazer ışığı ile yakılır ve yok edilir. 90’lı yıllarda uygulanmaya başlayan bu yöntem önceleri çok pahalı idi, ancak teknolojinin gelişmesi ile birlikte hem uygulanabilirliği artmış, hem de fiyatı ucuzlamıştır. Acısız ve ağrısız ve en etkili tedavidir.

Lazer Epilasyon Uygulamasında Gerekenler
• Kıl oluşumunda gerekli olgunlaşma evresinin tamamlaması beklenmelidir.
• Vücut bölgeleri için ikişer ay ara ile ortalama 4-6 seans, yüz bölgesindeki daha ince kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 seans gerekecektir.
• Bu seans sayıları kıl yapısına göre kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir.
• Alexandrite lazer epilasyon sisteminden etkilenen kıl köklerinin daha sonra ki yıllarda kıl üretmesi mümkün değildir.
• Etkin dozda epilasyon uygulaması yapılmalıdır.

Lazer epilasyonun yan etkileri nelerdir?
İşlem sonrasında kıl köklerinde belirginlik, deride hafif kızarıklık oluşur. 1-3 saat içinde çok nadiren 24 saat sonunda kızarıklık kaybolmaktadır. Uygulama yapılan bölge mutlaka 7-15 gün güneşten korunmalıdır. Yine güneşlenme sonrası lazer uygulanabilmesi için en az 3 hafta beklenmelidir. Aksi takdirde işlem alanında lekelenme riski oluşabilir.
 

Lazer epilasyon işlemi kaç seans yapılıyor?
Kılın rengi, kalınlığı, bulunduğu bölge, ten rengi gibi faktörler lazer işleminin kaç seans olabileceğini etkilemektedir. Kalın, siyah renkli kıllı ve açık tenli bireylerde seans sayısı azalırken açık renkli, ince kıllı ve koyu tenli kişilerde lazer epilasyon seans sayısı artmaktadır. Ortalama olarak 4-6 seans kalın koyu renkli kıllarda yeterli olabilmektedir.
 

Lazer epilasyon seans aralıkları nasıl ayarlanıyor?
Lazer epilasyonda ana faktör kıl varlığıdır. Çünkü lazer ışını kıl üzerinden kıl köküne gönderilmektedir. Lazer epilasyon sonrası 15 gün içinde işlem alanındaki kıllar dökülür. Bir sonraki lazer uygulaması için kıl çıkışı beklenir. Bu süre ortalama 6-8 haftadır. Fakat bazı durumlarda süre uzayabilir. 10-12 hafta kıl çıkışı görülmeyebilir.
 

Lazer epilasyon her ten renginde ve kıl tipinde uygulanabilir mi?
Lazer epilasyon uygulaması her ten rengine ve kıl tipine göre farklı uygulama yöntemi ve farklı lazer teknik ayarları ile uygulanabilir. Kıl tipi ve cilt tipi iyi analiz edildikten sonra yapılan uygulama ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir. lazer epilasyon hem uzmanlık hem de tecrübe gerektiren doktor kontrolünde yapılması gereken bir uygulamadır. 

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgi