Lazer Epilasyon İçin Bilgiler

Lazer Epilasyon İçin Bilgiler

Lazer epilasyon ülkemizde çok kullanılan bir epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon birçok kadının ve erkeğin epilasyon tercihidir. Fiyatları ve yapılan uygulamanın sonuçları düşünüldüğünde en ucuz epilasyon yoludur. Lazer epilasyon kalıcı sonuç sağlar. Bu nedenle tüm dünyada en çok uygulanan epilasyon yöntemi lazer epilasyondur. 
 
Lazer Epilasyon Nerede Yapılıyor?
Lazer epilasyon uygulamaları son yıllarda hastane, tıp merkezi, polikliniklerde yapılmaya başlanmıştır. Uygulama takip eden seanslar şeklinde birden fazla seans şeklinde uygulanmaktadır.
 
Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılır?
Seans aralıkları yaklaşık 2 ay kadardır. Bazı bölgelerde özellikle yüz lazer uygulamalarında bu süre bir aydır. Lazerli epilasyon seanslarında her seferinde belli miktarda kılda azalma olur. Kıllar seyrekleşir. Bir miktar kıl incelir. Yaklaşık 6 seansın sonunda istenen başarı elde edilir. Lazer uygulamaları tıbbın birçok alanında kullanılmaya başlamıştır. Özellikle ameliyatlarda, göz hastalıklarında kullanılan lazerler geliştirilmiştir.
 
Hücresel düzeyde kullanılan lazerlerde vardır. Daha ileri çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca lazer cihazları cildin gençleştirilmesinde ve cilt izlerinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu alanda kullanılan lazer çeşidi ise fraksiyonel lazerdir. Sitemiz lazer epilasyon aletleri, lazer epilasyon merkezleri ile ilgili güncel bilgileri size sunmaya çalışacaktır. Bu site kriterlerine uyan aşağıdaki adresleri daha fazla bilgi için önermekteyiz.
 
Lazer Nasıl Epilasyon Yaparı
Lazer cihazı sadece kıl köküne ve kıla etki edecek şekilde tasarlanmıştır. Epilasyon yapacak ışın seçilmiş bir dalga boyunda cihazdan çıkar. Başka lazer ışını içermez. Uygulama bu nedenle etkin ve güvenli sonuçları ile dikkat çekmektedir. Lazer enerjisinin hedefi kıl kökleridir. Kıl köklerinde bulunan melanin adlı boya maddesi lazeri çeker. Kıl kökünde yoğunlaşan lazer enerjisi epilasyon için gereken ani ısı değişimini sağlar. Saniyeden daha küçük zaman diliminde oluşan ve yaklaşık 70 derecelere çıkan ısı artışı kıl köklerindeki hücrelere etki eder. Bu etki nedeniyle kıl üretim fonksiyonu bozulur. Yani kökler artık kıl üretemezler. Uygulamalarında kalıcı sonuçların nedeni kıl köklerine olan bu etkidir.
 
Lazer Epilasyon Güvenli mi?
Bu yöntem güvenli bir epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyon hakkında birçok bilimsel makale vardır. Bu makaleler lazer epilasyonun güvenli ve etkili olduğunu göstermiştir. Makaleler sonuçlarının kalıcı olduğunu göstermektedir. İşlemden en iyi sonucu almak istiyorsanız profesyonel merkezlerin tavsiyelerine uymalısınız. Bu işlem sadece hastane ve tıp merkezlerinde yapılır. Bu tip merkezleri tercih etmeniz zorunludur.
En çok kullanılan lazer epilasyon çeşitleri hangileridir?
Lazerli epilasyon cihaz çeşitleri oldukça fazladır. Fakat en bilinen üç tip lazerden söz edilebilir. Bunlar dalga boyu uzunluklarına göre kısadan uzuna doğru şöyle sıralanır: alexandrite ve nd yag lazerlerdir. 
 
Lazer Epilasyon İçin Bilgiler