Lazer Epilasyonu Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazer Epilasyonu Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Teknolojinin gelişmesi ile geleneksel yöntemlerin, modern yöntemler ile yer değiştirmeye başlamıştır. Bu değişim her alanda olduğu gibi güzellik ve sağlık sektörünü de etkilemiştir ve değişimi kaçınılmaz kılmıştır. Ağda, cımbız, tıraş gibi geleneksel yöntemler de bu değişim sayesinde lazer epilasyon cihazları ile tanışmış ve günden güne modern yöntemler aha tercih edilir hale gelmiştir.
Lazerin bulunuşu daha eskiye dayansa da bunun sağlık ve güzellik sektöründe kullanılması sanıldığı kadar da eski değildir. Ancak keşfedildiği andan itibaren diğer yöntemlerin önüne geçmiştir.
Lazer epilasyondaki asıl mantık ısı enerjisidir. Cihazda üretilen lazer ışığı, ten üzerine atılır ve kıl köklerine ulaşarak orada bir ısı enerjisi meydana getirir. Ortaya çıkan bu ısı enerjisi sayesinde de köklerin parçalanmasını ya da tahribinin gerçekleştirilmesini sağlayarak cilt üzerindeki kıllara çözüm bulur. Bu teknoloji harikası modern çözüm yoludur, kalıcı olmakla beraber sorunlarınızdan kurtulmanızı sağlar.

 

LAZER EPİLASYONU ÖNCESİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Lazer epilasyonu yaptıracak kişi, tedaviye başlamadan önce uzman karşısına kıllara herhangi bir işlem uygulamadan çıkmalıdır. Kılların işlem görmemiş uzun hali uzman denetiminde gözlenmeli ve gerekli analizler yapılarak size uygun bir seans planı çıkarılmalıdır. Bu sayede sizin hangi aralıklarla lazer epilasyon hizmeti alacağınız belirlenecek ve kıllarınızın çıkış zamanlarına göre de bu hizmet uygulanacaktır. 
Lazer epilasyon cihazı açık renkli kıl köklerini bulmakta zorlanır, bu yüzden tedavi öncesinde bronzlaşma, solaryum gibi kıl rengini etkileyecek faaliyetlerden kaçınılmalıdır.
Kılların, cihaz tarafından görünür olabilmesi için epilasyona gitmeden önce kesinlikle kıllara işlem uygulanmamalıdır. Bu tedavinin başarılı olması açısından son derece önemlidir.

 

LAZER EPİLASYONU SONRASINDA NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Lazer epilasyon sonrasında ödem, hafif su toplayan kabarcıklar oluşabilir. Bu olumsuz gibi görünen durumlar genellikle birkaç saat veya gün içerisinde kaybolacaktır. Uzmanınızın tavsiye edeceği ilaçları alarak bu durumdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Tedavi sonrasında iki gün boyunca güneş ışığından cildi sakınmak gereklidir.

 

LAZER EPİLASYON SEANSLARI

Lazer epilasyonu için size özel bir seans planı oluşturulur. Bu plan oluşturulurken, sizin cilt tipiniz, renginiz, tüy renginiz, tüylerinizin uzama sıklığı göz önünde bulundurulur. Kaç seansta tüylerinizden kurtulacağınıza karar verilir ve tedavi uygulanmaya başlar.
Bu tedavi düzenli aralıklarla tekrarlanan bir tedavi olduğu için eksiksiz katılım oldukça önemlidir. Seanslara düzenli katılım sağladığınız takdirde herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmazsınız.

 

LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ

Tüy tedavisinde ilk kullanılan epilasyon cihazı ile son geliştirilen epilasyon cihazı arasında farklar mevcuttur. Modern teknolojiyi de içinde barındıran en etkili lazer epilasyon cihazlarını alexandrite, nd:yag cihazlarıdır.

Lazer Epilasyonu Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli?